Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

TALAJJAVÍTÁS

Javítsuk talajunkat akár otthoni praktikákkal, akár erre a célre kifejlesztett termékekkel! Használatukkal óvjuk környezetünket, és biztosítani tudjuk az egészséges fejlődéshez szükséges körülményeket.

A teljesség igénye nélkül rendelkezésünkre állnak természetes ásványi anyagok mint az Alginitszerves trágya granulátumok, továbbá huminsavak, aminosavak, algakivonatok, és egyéb mikrobiológiai készítmények.

Raktáron
12.990 Ft (10.228 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(6)
Raktáron
5.390 Ft (4.244 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(4)
Raktáron
5.890 Ft (4.638 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(2)
Raktáron
15.490 Ft (12.197 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
4.190 Ft (3.299 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(3)
Raktáron
7.390 Ft (5.819 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
2.190 Ft (1.724 Ft + ÁFA)
Raktáron
4.490 Ft (3.535 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(3)
Nincs raktáron, előrendelhető
12.490 Ft (9.835 Ft + ÁFA)
Raktáron
3.990 Ft (3.142 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
5.340 Ft (4.205 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Nincs raktáron, előrendelhető
12.490 Ft (9.835 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(2)
Raktáron
5.390 Ft (4.244 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
3.970 Ft (3.126 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
16.990 Ft (13.378 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(5)
Raktáron
12.990 Ft (10.228 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)

A talajpusztulás vagy talajdegradáció a talaj minőségének és termőképességének csökkenését jelenti a különböző emberi tevékenységek és természeti folyamatok következtében. Ez a talaj alapvető funkcióinak elvesztésével járhat, mint például a tápanyag-körforgás, a vízmegtartás és a növények növekedésének támogatása. A talajpusztulás gyakori okai a következők:

  • Erózió
  • Erdőirtás
  • Túllegeltetés
  • Ipari tevékenységek
  • Urbanizáció
  • Kémiai szennyezés
  • Rossz mezőgazdasági gyakorlat
  • Éghajlatváltozás

A talajpusztulás súlyos következményekkel jár a mezőgazdaságra, a különböző ökoszisztémákra és a vízminőségre nézve. A fenntartható talajgazdálkodási gyakorlatok, a talaj- és környezetvédelmi erőfeszítések és a földhasználat megfelelő tervezése elengedhetetlenek a talajromlás mérsékléséhez és visszafordításához.

Felmerül a kérdés, hogy mi mit tehetünk?

Használjunk Alginitet!

Az alginittel biztosítható a növények fejlődéséhez szükséges makro- és mikroelem mennyiség, és fenntartható a talaj szervesanyag-tartalma, biológiai aktivitása. Az alginit agyagásványai a talajok vízháztartását, tápanyaghasznosulását kedvezően befolyásolják. 1 kg alginit 1,0-1,3 liter vizet képes megkötni, megtartani, és a növények számára fokozatosan átadni.

Szerves trágya granulátum használata

Ahhoz, hogy megőrizzük vagy javítsuk a talajaink biológiai és kémiai tulajdonságait, a legfontosabb teendőnk, hogy pótoljuk a szerves anyagot. A szerves trágyákkal gazdagítjuk a talajéletet, és könnyebben hozzáférhetővé válnak a műtrágyák tápanyagai is a növényeink számára. Az agrár szakma egyetért abban, hogy a jó minőségű, megfizethető szerves trágya kijuttatása rendkívül fontos, hiszen egyedül a műtrágyák nem elegendőek a növények tápanyagellátáshoz.

Kedvező ár-érték aránya szerves trágya granulátum a Stallatico, az Orgevit, és a Tribu.

Szerves trágyával a következőket érhetjük el:

  1. talajélet nagymértékű javulása
  2. talajok fizikai-kémiai szerkezetének javÍtása
  3. tápelemek könnyen felvehető formában történő megkötése (N, P, K, Ca, Mg, Fe, Zn, stb.)
  4. gyors vízoldékonyság és feltáródás
  5. hasznos mikroorganizmusok életben maradása (pl. Trichoderma fajok)
  6. aminosav, fulvosav, huminsavtartalom
  7. nincs hatóanyag veszteség
  8. műtrágya mennyiségek jelentős csökkentését eredményezik
  9. mentesek gyommagvaktól és kórokozóktól

Talajkondícionálók, huminsavak alkalmazása

Az Amalgerol a talajproblémák okát szünteti meg. A különböző növényi stb. olajtartalma miatt ugyanis óriási határfelületen terül szét a talajszemcséken, nagy életteret biztosítva a talajmikrobáknak. Könnyen felvehető széntartalma pedig azonnal hasznosuló tápanyagot is ad számukra. Így a talaj hasznos élő szervezetei látványos működésbe kezdenek, gyors szaporodásnak indulnak.

A kálium-humát (ismertebb nevén huminsav) egy vízoldható növény- és talajkondicionáló anyag, amely a leonarditból (hazai nevén dudaritból) készül. Stabil humuszanyagként hosszabb ideig megmarad a talajban és a talajlakó mikrobák nem tudják könnyen lebontani. Homokos és nehéz agyag talajok kondicionálására, valamint növényi biostimulátorként is használható, serkenti a gyökérfejlődést és a talajélet aktivitását. A huminsav mind a talajon, mind a levélen keresztül pozitívan hat a növények stressztűrésére és fejlődésére.

  • Azonnal növeli a növények tápanyag-felvételét és a műtrágyák hatékonyságát
  • Javítja a növények stressztűrő képességét
  • Stimulálja a gyökérnövekedést, serkenti a csírázást
  • Növeli a talaj pufferkapacitását és kationkicserélő kapacitását
  • Természetes kelátképzőként segíti a mikroelemek elérhetővé tételét a növények számára
  • Javítja a talaj szerkezetét és vízmegtartó képességét

Mulcsoljunk!

A mulcsolás a talaj takarását jelenti, amellyel jobb vízmegtartást érünk el, kíméljük a talaj felső szerkezetét, ezáltal aktívabb talajéletet érünk el, továbbá gyomgátlóként is érvényesül.

Használjunk zöldtrágya, vagy takarónövényeket!

A talajaink olyan környezetben alakultak ki, amikor számos növényfaj működött együtt egy közösségként. A mezőgazdaság megjelenésével azonban ezeket az évelő polikultúrákat egyéves monokultúrák váltották fel, és a talajlakók, amelyek változatos évelő növényektől kapták a táplálékot gyökérváladékok formájában, most egyszerre csupán egy egyéves növénytől kapják a tápanyagokat. Az eredeti növénypopulációkat úgy tudjuk utánozni, hogy változatás vetésforgót használunk, amely több biodiverzitást biztosítanak, így éltetik a talaj táplálékhálót. Ez cserébe javítja a csapadék beszivárgását és a tápanyagok körforgását, és közben csökkenti a károsítók és kórokozók nyomását.

Komposztáljunk!

A komposztálást mindenki ismeri, de a fontosságát csak kevesen. Egy jól összerakott komposzt milliárdnyi hasznos anyagot tartalmaz, amely bár tápanyag szempontjából nem jelentős, a talajjavítás talán legjobb eszköze. Csupán össze kell gyűjteni az udvarunkban (vagy akár a szomszédoknál) keletkező zöld és barna hulladékot, amelyek szénben és nitrogénben gazdagok, egymásra épülő rétegrendekbe halmozni őket, benedvesíteni, és egy szellőző tárolóban hagyni 9-12 hónapig, és kész is a kiváló talajjavító!

Vetésforgó

Egy jól kialakított vetésforgóban a talaj hosszú távon megőrzi egészségét, a betegségek és kártevők által jelentett nyomás alacsony marad, ezáltal megfelelő hozam érhető el magas minőségű terményekből. További indokok a jól felépített vetésforgó alkalmazására a jó termőképesség és talajszerkezet megőrzése.