Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

MŰTRÁGYA

Alap, starter, mikroelem, komplex és mono vízoldható műtrágyák, dísznövény műtrágyák, gyepűtrágyák széles választéka kedvező áron.

Növényeinek a legjobbra van szükségük a fejlődéshez! Egy jól megválasztott műtrágya a megfelelő módja annak, hogy a növények megkapják a szükséges alapvető tápanyagokat a növekedésükhöz. Legyen szó házikertről vagy profi termelőről, műtrágyánk segítségével kiváló eredményeket érhet el.

Raktáron
8.490 Ft (6.685 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(5)
Raktáron
20.990 Ft 19.990 Ft (15.740 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 4 / 5 csillag!(1)
Külső raktáron, 1-10 nap
1.050 Ft (827 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(6)
Raktáron
5.490 Ft (4.323 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
14.890 Ft (11.724 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
2.790 Ft (2.197 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 4 / 5 csillag!(1)
Raktáron
4.390 Ft (3.457 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
4.990 Ft (3.929 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(4)
Raktáron
13.990 Ft 12.490 Ft (9.835 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
7.990 Ft (6.291 Ft + ÁFA)
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag!(1)
Raktáron
8.990 Ft (7.079 Ft + ÁFA)

A műtrágyák csoportosítása többféle módon történhet:

- halmazállapot szerint (szilárd és folyékony)

- összetétel szerint (egy vagy több tápelemet, hatóanyagot tartalmazó)

- a kijuttatás helye szerint (talaj- és levéltrágyák) 

 

A Gazdadiszkont webáruházban arra törekszünk, hogy kiváló minőségű műtrágyákat kínáljunk elérhető áron a kertészkedni vágyók számára.

A műtrágyákat kifejezetten úgy alakították ki, hogy a növényeket specifikus tápanyagokkal látják el, amelyekre szükségük van a növekedéshez és a magas terméshozamhoz.

A műtrágyák néhány gyakori típusa:

Nitrogén műtrágyák: Ezek a műtrágyák magas nitrogéntartalmúak, ami elengedhetetlen a növény vegetatív fejlődéséhez. Ez a tápanyag a legfontosabb a megfelelő mennyiségű zöldtömeg eléréséhez. Ilyen például az ammónium-nitrát, a karbamid, a pétisó, a vízoldható műtrágyák közül pl. a Master 20-5-10.

Foszfor műtrágyák: Ezek a műtrágyák magas foszfortartalmúak, ami elengedhetetlen a gyökérnövekedéshez és fejlődéshez, ezeket nevezzük általában starter műtrágyáknak. Ilyen például a szuperfoszfát, a monoammónium-foszfát, és a vízoldható műtrágyák közül a foszfortúlsúlyú termékek. (Pl. Yara Kristalon 13-40-13)

Kálium műtrágyák: Ezek a műtrágyák magas káliumtartalmúak, ami elengedhetetlen a növény általános egészségéhez, a stressz tűréshez, a megfelelő mennyiségű és minőségű termésmennyiség eléréséhez, és betegségekkel szembeni ellenálló képességéhez. Ilyen például a kálium-klorid, kálium-nitrát és a kálium-szulfát, a vízoldhatók közül pl. a Yara Ferticare 14-11-25.

NPK-műtrágyák: Az NPK-műtrágyák nitrogén-, foszfor- és káliumműtrágyák kombinációi. Gyakran három számmal látják el őket, például 15-15-15, amely jelzi az egyes tápanyagok százalékos arányát. Ilyen például a Linzi 3x15-ös komplex, amely egy kiváló őszi alaptrágya.

Mikroelem műtrágyák: ezek a műtrágyák olyan mikroelemeket tartalmaznak, mint a vas, mangán, cink, réz és bór stb., amelyekre a növényeknek igen kis mennyiségben van szükségük, de nélkülözhetetlenek növekedésükhöz és fejlődésükhöz.

A hatástartamot tekintve vannak csupán néhány hétig ható műtrágyák, illetve léteznek kifejezetten hosszú idő alatt lebomló burkolt műtrágyák is, például az Ekote és az Osmocote 8-9, vagy akár ennél hosszabb feltáródású műtrágyái.

Formailag és méret szerint a műtrágyák lehetnek granulátumok, mikrogranulátumok, de lehetnek akár por alakúak (vízoldhatóak), és folyékonyak is.

Fontos megjegyezni, hogy nem minden növény igényli ugyanazt a tápanyagot ugyanabban a mennyiségben, és elengedhetetlen az adott növényfajnak és talajviszonyoknak megfelelő műtrágya használata.

Fontos továbbá, hogy a műtrágyákat helyesen és megfelelő mennyiségben használjuk, mivel a túlzott használat negatív környezeti hatásokhoz, tápanyag-egyensúly felborulásához vezethet a talajban, és a biodiverzitás csökkenéséhez vezethet. Fontos az is, hogy a talajvizsgálati eredményekkel összhangban használják őket a túlzott kijuttatás elkerülése érdekében.